Říjen 2012

Hororová recenze: Kazatel smrti

21. října 2012 v 11:02 | Maiko Hatake |  "Recenze"

Přichází ten velevážený okamžik, na který jste určitě všichni čekali!
Yeah.
Jsem tu totiž s další recenzí...(Dá-li se tomu tak říkat.)

A jak název článku vypovídá, je to recenze na horor jménem? Kazatel Smrti.


Děj (možná trochu spoilu?): Mladá dívka jménem Elisabeth se snaží utéct před hrůznou smrtí jejího dvouročního syna. Předpokládá, že se prostě rozjede a od minulosti uteče - Její trasou je...Západ. Jenže když projíždí vcelku malebně vypadající vesničkou jménem Hope, porouchá se jí auto se složitou součástkou a než tu přivezou, musí Lis čekat do rána. Žádný cíl cesty, tak co by na tom čekání bylo špatné? V místním podniku, ve kterém si všichni dávají snídaně, svačiny, obědy, ale nejsem si tak jistá, jak bych tomu měla říkat... Prostě tam, kde se dá najíst, se Lis vydá. Všichni z vesnice na ni podivně zírají, jako by snad přišel president U.S.A do hospody. Tam se setkává s blonďatou reportérkou (Oh, její zpodobnění máte nahoře. ^^"), která se s Lis samozřejmě hned seznámí a vypráví jí o svém cíli cesty. Je to focení staré farmy v Hope. Jó, na tom by nebylo nic špatného, kdyby na té farmě neumřel zdejší kazatel. Kazatel, který měl za to, že všechny vrány v Hope jim způsobují nedostatek obilnin, a proto je musí všechny zabít. K tomuto odhánění používal městské hříšníky, které přibil na kříž jako Ježíše s tím rozdílem, že Ježíšovu hlavu podle všeho neobalovali do pytlích se slámou, aby připomínal strašáka do zelí. Říká se dokonce, že ve vránách z okolí jsou stále duše hříšníků... *tajemný hlas*
No, a ten ďábelský náboženský fanatik byl nakonec taktéž přibit a dokonce se tvrdí, že v místě, kde ten kříž stojí, nic neroste. Tak tam se nadšená reportérka rozhodne jet a Lis? Proč ta by taky nejela, že jo? Nemá nic na práci a to že někde umřela spousta lidí, to je naprosto cájk... (Né, vážně, asi bych tam taky jela. xD)
Dostávají se na zdejší farmu, kterou ovšem osídlila velká spousta vran. Když vstoupí dovnitř, křik ptáků utichá. Celé to tam projdou, blondýna vše fotí a když vyjdou ven, zčistajasna ukřižovaný kazatel napadne Lis, která uteče a blondýna, která to nedá, je ukřižována. Lis se běží vyděšeně domáhat pomoci zdejších obyvatel, Kukuřičňák Ukřižovaný za ní furt ťape (s vidlemi), jen nikdo se jí moc pomáhat nechystá. Je totiž prý vyvolená a musí splodit s místním knězem dítě, do jehož těla se Kukuřičňák...přesune a bude moci zase žít. Božínku.

Osobní zhodnocení: Tak jo! Doteď nevím, jestli jsem se celou dobu koukala na směšnou hororovou komedii/parodii nebo jestli to tvůrci opravdu mysleli vážně. (A já vážně doufám, že né.) Už od začátku bylo jasné, co se v další hodině bude dít.
Nemůžu tomuto pokusu o horror upírat, že jsem se párkrát i lekla. No...párkrát... Když mrtvá vrána narazila hlasitě na sklo domu a krev se rozprskla, lekla jsem se jak sviňa. 'Se lekám všeho. Zbytek Kazatele už byla zívačka, při které jsem koukala na hodiny: "Kdy už to jako skončí?". Jen jednou jsem se fakt bála a to jen vědomí, že Kukuřičňák tam někde je a já nechci lekačku. Jo, a stejně jsem se nelekla. Scéna *nečtitojestlisenatohlefaktchcešpodívat* při které se Lis měla milovat s knězem a splodit dítě, přičemž ho místo toho udusila, byla pro mě strašně "facepalmová", protože jsem na ni křičela, jak táta na naše fotbalisty, když zas prohrávají, a to: "Ježiši, tak trochu hekám, tamti tam za chvíli vtrhnou, protože je velké ticho! To nemůžeš aspoň předstírat vzdychání, když se snažíš zdrhnout?! Amatérko..." *nejspíškoncespoileru*
Já nevím...Fakt netuším, co si o tom mám myslet. Kdo se chce dívat na tento "horor", měl by vypnout mozek a nic valného neočekávat, protože za celé..skoro dvě hodiny se leknete a budete bát maximálně jednou a to hodně krátce.
A otřesné efekty, tomu na "strašidelnosti" moc nepřidávali. *spoil?* Konečné napadení farmářů vránami..*nehehe* vypadalo spíš jako z nějaké fantasy hry. 'Chjo.

Podruhé to už radši vidět nechci.

4/10


Mai