Srpen 2012

1. kapitola

28. srpna 2012 v 22:23 | Maiko |  Ti poslední - Kapitolovka
Mí milovaní,
tak jsem seděla ráno na zadku u počítače, tlačila do sebe další housku s marmeládou a říkala si, že bych měla něco napsat. A pak mě to trklo a múza přišla zcela nečekaně, už po třetí housce. Takže tu máte novou kapitolovku, kterou opravdu mohu považovat za kapitolovku, jelikož mám tolik nápadů, že Vás tím jsem schopná udávit, nyahahaha.

Povídka Ti poslední vypráví o dvou patnáctiletých přátelích, jejichž jméno nebudu zatím prozrazovat, časem se odhalí. New York je nakažen strašlivým virem, který způsobuje ztrátu sebekontroly a neukojitelnou touhu po mase...lidském mase. Celé tohle zombie tažení započal blbý hamburger v McDonaldu (Proto tam nechodím, vážení!) a jediný, kdo zatím přežil jsou tito dva, ačkoliv oni sami nechápou jak to dokázali. Jejich cílem je nepřijít o život a najít aspoň jedno "suché" útočiště. Podaří se jim to?

Doufám, že mé samotné se to podařilo napsat tak, aby se Vám to aspoň trochu líbilo. Budu ráda za každé kladné i záporné reakce, kritiku, pochvaly - za jakkékoliv vyjádření.

Přeji hezké čtení >:3

Mai

(Pro ty pomalejší: Dejte "Celý článek")Hororová recenze: Půlnoční vlak

5. srpna 2012 v 18:07 | Maiko Hatake |  "Recenze"

Tak jsem se v Chorvatsku nudila, až jsem se šestkrát podívala na Zombieland, dvakrát na Kruh osmi a dvakrát i na Půlnoční vlak. Tak tu máte teda recenzi...

Obecně bych tento film nazvala: "Jak posrat horor za deset minut." ... Ale to bych se dostala už ke konci - My pojedeme od začátku.

Děj: Celé se to točí kolem mladého fotografa, který slídí po městě a hledá příležitost na skvělé fotky. V nočních toulkách někdy okolo druhé ráno uvidí partičku výtržníků, kteří se rozhodnou něco ukrást. Začne je sledovat, aby splašil dobré fotografie. Dostává se do stanice metra, ve které si mladíci vyhlídnou svou oběť - japonskou modelku, kterou začnou osahávat a vyhrožovat nožem, aby necekla. Zoufale prosí o puštění, ale ti týpci si furt melou tu svou. V tom spatří modelka našeho fotográfka a ten fotografuje týpky o 106. Hlavní kápo se za ním vydá, vypadá to, že mu dá pěkně do držky, ale najednou se hlavní hrdina ozve. "Už jsi byl někdy filmovou hvězdou?" a ukáže na kameru, která celou dobu ty maníky snímá. Prostě a dobře: Vše se obrací v časy dobré a Japonka usedá do posledního vlaku. A od té doby jí už nikdo neviděl. Hrdina odnáší fotky na policii, ale nikdo mu tam nevěří. Mezitím přichází více a více ztracených lidí, kteří usedli do půlnočního vlaku. Abych to uvedla na pravou míru, musíme se přesunout od hlavního hrdiny do posledního vlaku, který jezdí. Usedá do něj Mahagony. Muž ve smokingu s kufříkem v ruce, trochu připomíná Foresta. Kdo však asi tuší, že v kufříku skrývá vražedné nástroje? Vlak zrychluje, přejíždí stanici, oběti se začínají bát, Mahagony se k nim zezadu přiblíží a ... pic ho? Fotograf jednoho dne "našeho zabijáka" spatří a od té doby ho sleduje. Začne ho sledovat dokonce i do práce, kde zjistí, že je to řezník. Zjišťuje, že ten divný ve smokingu může mít v těch podivných úmrtích prsty...
A v tom začíná jít o život.

Osobní zhodnocení: Zezačátku jsem se jen tupě smála a celý můj obličej skrýval jedno velké "Wow!". Parádně morbidní, opravdu. Jestli máte chuť se na tento horor kouknout, ale nezkousnete pohled na krev, tak radši nasedněte na první vlak a odjeďte (Samozřejmě nezkoušejte žádné noční!). Otaku si pamatují jistě na mučící scény z Higurashi, ve kterých se trhaly nehty. Můžu Vám jen říct, že jestli Vám trhání nehtů v Higu připadalo hnusné, tak tohle... je supermezigalaktickyhustodémonskykrutopřísná "mňamka". Všechny mrtvoly zabiják "očistí", ostříhá vlasy, vytrhá nehty, jazyky a nakonec jim propíchne nohy a jsou pověšené ve vagonu vlaku, co nosí smrt. Není to jen tloukání do hlavy - V tomto filmu se dloubou oči, trhá srdce z těla a odděluje tělo od hlavy. Když jde o morbiditu, bylo to famózní. A nebyl to jen horor hodný plusů za scény s krví, celé to působilo tajemně, strašidelně jen tou atmosférou, se kterou si dobře pohrávali. Ale opravdu, opravdu mě zklamali koncem. !Spoiler! Vlak dojede do poslední stanice po úporném boji Mahagonyho s fotílkem. Mahagony samozřejmě ještě párkrát vstane, i když má v sobě ran, že je asi skrytý Chuck Norris, že to vydržel tak dlouho. Přichází monstra, která žerou těla. Ano, kdyby se jim nedonášela těla, vstoupily by příšery do ulic. Tímto se udržuje jistý řád nebo jak tomu říct. No prosím, čekala jsem něco jako, že se to maso zpracuje do lidského jídla nebo tam bude nějaký sklad... a oni tam zase strčí nějaké blbé hladové příšery. Ach jo. =.= !Překvapivěkonecspoileru! Když vyjmeme ten hloupý konec, do poslední půl hodiny je to dobrý horor, který bych doporučila dál. Tímto ho také doporučuji, ale s výstrahou, že ten konec prostě musíte oželet.
Postavy byly celkem fajn. Fotograf jen do všeho strkal nos a nenechal se zastrašit. Já být jím, tak už dávno prchám pryč a nesleduji toho divného chlapa v kvádru. Nikdy. Jeho přítelkyně se projevila, se projevila... vlastně se pro mě moc neprojevila, nom.
Rozhodně bych vyšvihla fantastický herecký výkon pana Vinnia Jonese, který hraje ústředního zabijáka a prostě mu nejde nevěřit, že kdybyste ho potkali, tak Vás flákne paličkou na maso do zátylku.
Až se budete nudit a budete mít chuť na trochu více krve, zkuste to.

8/10