Únor 2012

Black Rock Shooter (OVA)

20. února 2012 v 9:03 | Maiko Hatake |  "Recenze"
Tak to tu máte! Mai přináší další recenzi a tentokráte na OVA - Black Rock Shooter. ^^

Black Rock Shooter (tzv. BRS) se odehrává ve dvou světech. Jeden z nich je "náš" a odehrává se v něm příběh malé japonské slečny Mato, která jde na střední (Uh, tak to už není moc malá ^^") . Hned první den se jí zalíbí tajemná a vysoká dívka se kterou se skamarádí. Její jméno je Yomi a Mato se dozví, že Yomi se právě přistěhovala. Začíná se mezi nimi tvořit velké pouto, obrovské kamarádství. I když Mato se rozhodne pro kroužek basketbalu a Yomi zas zkouší volejbal, pořád na sebe po kroužcích čekají...prostě kamarádky na život a na smrt, jak by se mohlo říct. Zatímco tyto dvě dívky jsou pořád spolu, ve druhém světě se utkávají další dvě dívky - Black Rock Shooter (Ta která vypadá jako Hatsune Miku *.*...s modrým plamene v oku ^^") vs. Dead Master (Ta co vypadá podobně jak Yomi *hehe, super, když čtenáři neví, jak vypadá Yomi* ...dala by se nazvat jako "síla pekla" ...muhah...Má růžky, víte? ^^")
Tyto dívky spolu opravdu nekamarádí na život a na smrt, naopak...Bojují spolu na život a na smrt. Kdo vyhraje?
Jenže ono přátelství dívkám v "našem" světě moc dlouho nevydrží, spíš né tak silně. Slečny se od sebe odcizí v druhém ročníku a ...Jak to dopadne? ^^ To už si musíte dokoukat sami, protože Vám nemůžu zas všechno říct. O_O"


Toto OVA bych hodnotila velice kladně. ^^ Příběh je pěkný, nikde nebyly nějaké "natahovací" scény, které by se mi strášně příčily, že bych nemohlá dokoukát ténto fílm ^^"
K hudbě nemám moc výhrady, také dobře vybraná a podrhla atmosféru boje přímo skvěle. x3
Hlavně bych tedy chtěla upozornit na kresbu a grafiku, k té taky nemám výhrady. Přímo mňamózní byla grafika v tom jako by druhém světě, kde bojoval BRS s DM *nesnáší ty zkratky, ale prostě to furt vypisovat, nooo...* Člověk nemá o čem psát, když není, co zkritizovat! =.=

Když to celé shrnu, jelikož tomuto počinu za sebe nemám co vytknout - Black Rock Shooter je výborné OVA, teď už jen zkouknout anime a uvidíme, jestli bude co kritizovat nebo bude anime stejně dobré jako OVA.

Pět hvězdiček z pěti nebo deset hvězdiček z deseti, vyberte si ^^~